August, 19 2019 — Šogad RĪGAS KAUSS BURĀŠANĀ pulcēja vairāk kā 150 burātājus

NOSLĒGUŠĀS SACENSĪBAS BE ACTIVE PLUDMALES SPĒĻU IETVAROS RĪGAS KAUSS BURĀŠANĀ 2019

Šīs nedēļas nogalē 17.un 18.augustā, RĪGAS SPORTA BURĀŠANAS CENTRĀ, Ķīpsalā, BeActive PLUDMALES SPĒLES ietvaros, norsisinājās sacensības RĪGAS KAUSS BURĀŠANĀ 2019. RĪGAS SPORTA BURĀŠANAS CENTRĀ pulcējās pāri pa 100 dažāda vecuma burātāji - sākot no pavisam mazajiem, līdz burātājiem nopietnā vecumā ar daudzu gadu pieredzi. Sacensībās pavisam kopā startēja 61 dalībnieks, tostarp jaunieši un bērni – 20 jahtas Laser jahtu klasē, 17 vējdēļi Techno 293 klasē, kā arī 24 Jūras Jahtu komandas, kas tika dalītas 2 jahtu grupās (līdz 10 m garumā, virs 10 m garumā) un 7 monotipa sporta jahtas (PLATU 25 un STAR jahtu klasēs).

Laika apstākļi abas dienas bija labvēgi burāšanas sacensībām – ar sauli un pietiekamu vēja stiprumu burāšanai. Neskatoties uz to, ka Daugavā ir ļoti mainīgs vējšs un stipra straume, kas burāšanu padara nedaudz sarežģītāku kā citās akvatorijās, tas ne tikai jaunajiem, bet arī pieredzējušajiem burātājiem bija izaicinājums un sacensības padarīja interesantākas.

Pavisam kopā abās dienās tika doti 6 -8 starti Daugavā, akvatorijā pie Vanšu tilta, bet Jūras Jahtas sacensībās piedalījās vienu dienu, kur izbrauca 1 garo distanci – pa Daugavu no Vanšu tilta līdz Bolderājai un atpakaļ.

Sacensības bija spraigas un dinamiskas. Jo īpaši, jaunajiem burātājiem šī bija savādāka pieredze, kur bija jātiek galā ar straumes pretestību un mainīgo vēju. Par sacensību uzvarētājiem kļuva sportisti/komandas, attiecīgajā grupā, kuri sakrāja vismazāko punktu skaitu. Punktu skaits tiek piešķirts atbilstoši iegūtajai vietai katrā braucienā - jo labāka finiša vieta, jo mazāks punktu skaits.

Organizatoru, sākotnēji nospraustais, mērķis tika realizēts, piesaistot pietiekami lielu dalībnieku skaitu dažādās jahtu klasēs, dažādās vecuma grupās, uzrīkotu “burāšanas sporta svētkus” pašā Rīgas centrā, Daugavā pie Vanšu tilta. Šī ir ideāli piemērota akvatorija, lai būtu labi pārskatām pilsētas iedzīvotājiem un viesiem. Sacensību mērķis bija saaicināt burātājus, lai visi kopā varētu parādīt pilsētai buras, popularizējot šo skaisto sporta veidu.

Sacensību organizatori, RĪGAS SPORTA BURĀŠANAS CENTRS un LATVIAN SAILING TEAM, ir apmierināti ar notikušajām sacensībām un plāno turpināt tradīciju, arī turpmāk organizējot burāšanas sacensības Daugavā, apvienojot dažādu jahtu grupas un visdažādākā vecuma burātājus.

RĪGAS KAUSS ir ikgadējs pasākums, un katru gadu tiek organizēts Daugavā, Rīgas svētku laikā. Šogad pasākumu organizēt deleģēti ir pagājušā gada pasaules čempionāta sporta jahtām PLATU 25 organizētāji – BIEDRĪBA LATVIAN SAILING TEAM un RĪGAS SPORTA BURĀŠANAS CENTRS, kas atrodas Ķīpsalā, Matrožu ielā 15.

Rezultāti ir apskatāmi Rīgas Sporta Burāšanas Centra mājas lapā www.rigasailingcenter.com.

 

Informāciju sagatavoja:
RĪGAS KAUSS  BURĀŠANĀ 2019
pasākuma vadītāja Kristīne Štāla-Bula

t.26587222, e-pasts: stala@inbox.lv
Sacensību informācija: www.rigasailingcentrer.com
Face book lapa:
https://www.facebook.com/RigasSportaBurasanasCentrs/


Older Entry Blog Home Newer Entry

Site Map Login