April, 28 2020 — Sakarā ar COVID-19 notikumiem, jahtas Meteor komandas plāni mainās

Rīgas Sporta Burāšanas Centra piestātnē ienāk 50m gara jahta Meteor

RĪGAS SPORTA BURĀŠANAS CENTRA PIESTĀTNĒ ŠODIEN TIKS UZŅEMTA 52 METRUS GARA JAHTA METEOR, KAS SAKARĀ AR COVID-19 NOTIKUMIEM PASAULĒ, BIJA SPIESTI MAINĪT CEĻOJUMA PLĀNUS

Šodien pēcpusdienā, RĪGAS SPORTA BURĀŠANAS CENTRA PIESTĀTNĒ, Ķīpsalā, ienāks 52 metrus gara JAHTA METEOR, kas pie mums ir atkuģojusi no Antigvas salas (Antigua) Karību jūrā. JAHTA METEORS ir Royal Huisman Shipyard 2007.g.būvēta buru jahta, uz kuras šobrīd burā 13 burātāju komanda no Latvijas, bet sacensībās tā piedalās zem Monaco jahtkluba karoga. METEOR JAHTAS komanda 11.-15.martam piedalījās superjahtu regatē SuperYacht Challenge Antigua, un to veiksmīgi noburāja. Nākamais regates etaps tika plānots 19.-22.martā St.Barths Bucket Regatta, bet regate tika atcelta, sakarā ar COVID-19 notikumiem pasaulē.

Sakarā ar to, ka pasaules ostas ir slēgtas un burātāji tajās netiek uzņemti, tika pieņemts lēmums doties mājās – uz Latviju. 3.aprīlī JAHTA METEORS atstāja Antigvas salu, lai dotos ceļā uz Rīgu, uz RĪGAS SPORTA BURĀŠANAS CENTRA PIESTĀTNI, pa ceļam tik piestājot Azoru salās, lai uzpildītu degvielu.

Izturoties atbildīgi pret notiekošo, jahtai ienākot RĪGAS SPORTA BURĀŠANAS CENTRA OSTĀ, tiks organizēti visi nepieciešamie drošības pasākumi. Par JAHTAS METOR ierašanos ir informēta Latvijas robežsardze, kas ieradīsies ostā, lai veiktu nepieciešamo komandas pārbaudi. Kā arī ir pieaicināts medicīnas personāls, kas ieradīsies, lai veiktu COVID-19 analīzes visiem komandas locekļiem. Piestātnes teritorija tiks norobežota, un piekļuve jahtai citām personām nebūs iespējama.

Latviešu burātāju komanda, sadarbībā ar Daugavgrīvas jahtklubu, regulāri piedalās dažādās superjahtu regatēs, burājot pa visu pasauli. 2019.gadā komanda piedalījās Loro Piana Superyacht Regatta, kur ar JAHTA METEORS ieguva godalgoto 3.vietu. Šī gada neplānoti atceltā regate St.Barths Bucket Regatta bija kā starpposms, lai 2021.gadā jahta varētu piedalīties New Zealand Millenium Cup Jaunzēlandē.

Komandā (“Scarpateam”) burā dažāda vecuma burātāji no Latvijas ar dažādu pieredzi burāšanā. Tādi ilggadēji burātāji kā Jānis Bartuls, kas ir jahtas kapteinis, Edgars Salmanis - drošības un sakaru oficieris, Ričards Omonbriedis - trimmeris, Gatis Rozenfelds - taktiķis, Valters Romāns, Žklīna Litauniece un citi. Komandā tiek piesaistīti arī jaunieši, tādējādi popularizējot burāšanas sporta veidu un dodot iespēju jauniešiem gūt pieredzi jūras jahtu burāšanā. Šajā braucienā piedalījās 17-gadīgais Miks Eduards Valters, kuram šis ir pirmais tāljūras brauciens. Vienlaicīgi latviešu burātāju komanda popularizē savu valsti un nes Latvijas vārdu pasaulē.

Šīs sezonas plānos komandai ir piedalīties jūnija beigās plānotajā GoRR regatē (Gulf of Riga Regatta https://gulfofrigaregatta.eu/lv), ja tā netiks atcelta.

RĪGAS SPORTA BURĀŠANAS CENTRA PIESTĀTNE nodrošina līdz pat 60 vietām dažāda izmēra ūdens transportam. JAHTA METEORS ir lielākā jahta, ko Rīgas Sporta Burāšanas Centrs uzņems savā šī brīža pastāvēšanas vēsturē. Vienlaicīgi RĪGAS SPORTA BURĀŠANAS CENTRS ir 2016.g.uzsākts projekts - daudzfunkcionāla ūdens sporta bāze Ķīpsalā, kas primāri ir veidota, lai attīstītu burāšanas sporta veidu Latvijā. Izveidojot RĪGAS SPORTA BURĀŠANAS CENTRU Rīgas pilsētas centrā, ir radīta papildu iespēja piesaistīt un veidot dažādus ar burāšanu saistītus gan vietēja, gan starptautiska mēroga pasākumus Daugavā. 2018.gadā te tika organizēts vērienīgs pasākums – pasaules čempionāts PLATU25 jahtām.

 

 


Older Entry Blog Home Newer Entry

Site Map Login