RĪGAS SPORTA BURĀŠANAS CENTRS

RĪGAS SPORTA BURĀŠANAS CENTRS ir dibināts 2016.gadā, un šobrīd ir viens no aktīvākajiem jaunajiem burāšanas centriem Rīgā. Tā ir ne tikai labiekārtota jahtu un laivu piestātne, bet arī daudzfunkcionāls burāšanas centrs, pieejams ikvienam interesentam dažādu ūdens sporta un aktīvās atpūtas aktivitāšu realizēšanai. Vieta, kur pulcēties burātājiem, airētājiem un citu ūdens aktivitāšu cienītājiem un interesentiem.

Burāšanas centra idejas autors un dibinātājs ir biedrība LATVIAN SAILING TEAM –2007.gadā dibināta burātāju komanda, kas piedalās augsta līmeņa jūras burāšanas sacīkstēs Eiropā un Vidusjūras baseinā dažādās laivu klasēs. Kopš 2015.gada komanda trenējas uz “Platu 25” klases jahtām, lai veicinātu nacionālās jahtu klases attīstību Latvijā. 

RĪGAS SPORTA BURĀŠANAS CENTRS ir par burāšanas sporta veida popularizēšanu. Burāšana ir sporta veids, ar ko var nodarboties teju jebkurā vecumā, sākot burāt bērnībā, sasniedzot 6.-7.gadu vecumu, un darīt to līdz pat sirmam vecumam. Nav svarīgi, ja neesi uzsācis burāt bērnībā, burāt mācīties var sākt jebkurā vecumā, ja esi nolēmis apgūt ko jaunu un aizraujošu.

RĪGAS SPORTA BURĀŠANAS CENTRS katru vasaru organizē gan sacensības burātājiem, gan praktiskās apmācības pieaugušajiem, kas vēlas apgūt burāšanu, kā arī tiek organizēti treniņi sporta burātāju komandai.

RĪGAS SPORTA BURĀŠANAS CENTRS katru gadu organizē sacensības RĪGAS KAUSS BURĀŠANĀ, kas katru gadu notiek Rīgas svētku ietvaros, un tiek organizētas Daugavā pie Vanšu tilta. Tās katru gadu pulcē pāri 100 visdažādākā vecuma burātāju un ir īsti burāšanas svētki pašā Rīgas centrā.

Viens no lielākajiem un nozīmīgākajiem burāšanas pasākumiem, kas tika organizēts Rīgas Sporta Burāšanas Centrā, ir Pasaules čempionāts sporta jahtām PLATU25, kas notika 2018.gada augustā. Čempionāta oficiālā mājas lapa apskatāma šeit.